9. prosince 2019

Další členská schůzka bude 10.12.2019 v 18 hodin na Formance.

28.11.2019 v 17 hodin Vernisáž-Výstava fotoklubu

Minimalizovat

Vítejte na stránkách Fotoklubu Hustopeče

Myšlenku obnovit činnost Fotoklubu na Hustopečsku vyslovil poprvé v prosinci 2010 fotograf Zdeněk Bažant při výstavě svých fotografií v Městském muzeu a galerii v Hustopečích.

Zdeněk Bažant zde částečně představil svou tvorbu ze 70. a 80. let, a tím přišel k myšlence, že by rád navázal na činnost Fotoklubu z té doby. Spolu se zaměstnankyní hustopečského muzea Šárkou Prokešovou oslovil profesionály a všechny zájemce, zda by se na činnosti kroužku nechtěli podílet.

První oficiální setkání přivítalo na dvě desítky zájemců z řad profesionálů, ale i amatérů. Poměrně velký zájem fotografů z celého Hustopečska oba potěšil, zejména pak Zdeňka Bažanta. Ten by rád předal své zkušenosti z fotoklubů, které za svůj život nasbíral a pomohl tak nastartovat společnou radost z fotografování všem zájemcům o tento druh umění.

Záštitu nad fotoklubem přijalo Městské muzeum a galerie v Hustopečích, které nabídlo členům prostory jak k jejich setkávání, tak k pravidelným výstavám.

Již dvacet let uplynulo od doby, kdy zde přestal fungovat klub fotografů vedený pod záštitou Městského kulturního střediska. Ten se nyní opět díky místním nadšeným fotografům a hustopečským listům dostává do povědomí lidí.

Zdroj : denik.cz

Home   |   Klubové fotogalerie   |   Fotogalerie členů   |   Diskuze   |   Kontakt